Aktywna jesień nad jeziorami

Jesienny relaks pośród jezior i lasów Puszczy Augustowskiej w złoto-czerwonych kolorach. Zasil się naturą podlaskich lasów i wypocznij w Villi Skomanda. 10.10 - 22.12.2023

Spacery z Nordic Walking, wycieczki rowerowe, jogging i gorące kąpiele w saunie pomogą odprężyć się i naładować akumulatory na długą zimę.
Tutaj czas płynie wolniej – naturalnie, pośród jezior i złotoczerwonych puszczańskich lasów.
Wypocznij, nabierz sił na więcej… Czekamy na Ciebie w Villi Skomanda.

Oferta ważna od 10.10.2023 do 22.12.2023    min. 2 doby

Cena pakietu obejmuje:

 • 2 noclegi w komfortowym pokoju
 • 2 pyszne śniadania serwowane lub w formie bufetu w godzinach 7:30-10:00
 • 2 obiadokolacje serwowane w restauracji w godz.: 16:30-19:00
 • 20% zniżki na korzystanie z roweru lub kijów Nordic Walking
 • 20% zniżki na relaks w saunie opalanej drewnem
 • korzystanie z placu zabaw, kącika dla dzieci w restauracji
 • korzystanie z rozległego terenu zieleni, wiat i sadu
 • bezpłatny Internet WiFi

Potrzeby żywieniowe, ewentualne diety należy zgłosić w recepcji najpóźniej dwa dni przed przyjazdem.

Cennik:

 • 190 zł / osoba / doba w pokoju 2-osobowym
 • 205 zł / osoba / doba w pokoju 2-osobowym LUX w budynku głównym
 • 280 zł / osoba / doba w pokoju 1-osobowym
 • 135 zł / 3-cia osoba w pokoju / doba w pokoju 3-osobowym
 • 130 zł / dziecko 4-12 lat / doba w pokoju z dwiema osobami
 • 180 zł / dziecko 4-12 lat / doba w pokoju z jedną osobą

Ważne informacje:

 • Doba hotelowa od godz. 15:00 do godz. 11:00 dnia następnego
 • Zameldowanie do godz. 22:00
 • Śniadanie w godzinach od 7:30 do 10:00
 • Opłata miejscowa 2 zł/osoba/doba (płatna gotówką)
 • Akceptujemy płatność kartami debetowymi/kredytowymi
 • Bezpłatny ogrodzony parking samochodowy
 • Pobyt dziecka:
  Dziecko do 4 lat z rodzicami bez osobnego łóżka – BEZPŁATNIE. W przypadku pobytu dwójki dzieci do 4 lat w jednym pokoju naliczana jest opłata za dostawkę. Istnieje możliwość bezpłatnego wypożyczenia łóżeczka turystycznego; pościel dodatkowo płatna – 30 zł/pobyt. Dzieciom do 4 lat przysługuje zupa serwowana w godz. 13:30-14:30. Dzieciom od 4 do 12 lat przysługuje 1/2 porcji obiadokolacji. Dzieci od 12 roku życia traktowane są jak osoby dorosłe, z pełną porcją obiadokolacji.
 • Warunki rezerwacji:
  Potwierdzeniem rezerwacji jest przedpłata w wysokości 30% wartości rezerwacji. W celu anulowania dokonanej rezerwacji należy skontaktować się z recepcją Villi Skomanda.
  Jeżeli rezygnacja nastąpi wcześniej niż 14 dni przed planowanym przybyciem, Hotel zwraca wpłaconą przedpłatę.
  W przypadku braku powiadomienia recepcji Villi Skomanda lub powiadomienia później niż 14 dni przed planowanym przybyciem przedpłata nie podlega zwrotowi.
 • Obiekt nie przyjmuje zwierząt domowych. 
 • W celu zapewnienia bezpiecznego i spokojnego wypoczynku na terenie obiektu uprzejmie prosimy Państwa o zapoznanie się z regulaminem VILLI SKOMANDA. Dokonanie rezerwacji w Villi Skomanda jest tożsame z akceptacją niniejszego regulaminu.
 • We wszystkich budynkach Villi Skomanda obowiązuje zakaz palenia
 • Możliwa rezerwacja zabiegów – masaże, maseczki. Wymagana wcześniejsza rezerwacja, cennik usług dostępny na życzenie.
 • Korzystanie z sauny opalanej drewnem na wyłączność. Sauna dla ok. 10 os., posiada pomieszczenie ze stołem i ławkami, gdzie można w trakcie kąpieli w saunie relaksować się przy zimnym piwie i przekąskach. Standardowa cena – 250 zł /2 godz.

Villa Skomanda zapewnia Gościom dodatkowe atrakcje:

Kilkugodzinny spływ kajakowy Czarną Hańczą lub Kanałem Augustowskim

Wspaniała przygoda w kajaku dla małych i dużych. O tej porze rzeki meandrujące wśród kolorowych lasów dostarczają wyjątkowych doznań. Zapewniamy kajaki 1-, 2- lub 3-osobowe.

Spływ kajakowy Czarną Hańczą:  Dworczysko – Rygol   /10 km

To najpiękniejszy odcinek Czarnej Hańczy wiodący przez „serce” Puszczy Augustowskiej. Rzeka wije się serpentyną pośród malowniczych borów i bagnistych puszczańskich łąk. Z dala od zabudowań, krystaliczna woda, nurt bezpieczny a wokół tylko dzika przyroda. Miejscami powalone drzewa, dosyć wąska rzeka i wiele zakrętów wymagają sprawniejszego manewrowania kajakiem.

Trasa polecana dla tych, którzy już pływali kajakiem i oczekują więcej przygody i zabawy; dostępna do płynięcia z dziećmi. Trasa o średnim stopniu trudności.

Czas trwania: ok. 2,5 godz. rekreacyjnego płynięcia.

Cena standardowa /min. 8 osób/: 88 zł /osoba            70 zł /dziecko do 12 lat

Spływ kajakowy Kanałem Augustowskim:  Gorczyca – Swoboda  /10 km

Poznaj, co natura i człowiek stworzyli wspólnie – wodny cud natury. Zabytkowe ręcznie obsługiwane śluzy pamiętają zamierzchłe czasy.

Trasa łatwa, dostępna dla początkujących i do płynięcia z małymi dziećmi. Kanał Augustowski wraz z Czarną Hańczą to jeden z najpiękniejszych szlaków kajakowych w Polsce.

Czas trwania: ok. 2,5 godz. rekreacyjnego płynięcia.

Cena standardowa /min. 8 osób/: 56 zł /osoba            45 zł /dziecko do 12 lat

Kajak i woda zdrowia ci doda 🙂

Wycieczki rowerowe

Augustów położony jest na trasie Wschodniego Szlaku Rowerowego GREEN VELO a Villa Skomanda otrzymała rekomendację Miejsca Przyjaznego Rowerzystom w trzech kategoriach: obiekt noclegowy, obiekt gastronomiczny i atrakcja turystyczna. Posiadamy do wypożyczenia rowery turystyczne, dla dzieci, z fotelikami. Na życzenie naszych Gości zapewniamy przewodnika.

Relaks w saunie

Zapraszamy do tradycyjnej sauny opalanej drewnem. Nawet jednorazowa wizyta pozwala doskonale zregenerować siły po wysiłku fizycznym i umysłowym. Hartuje organizm i zabezpiecza przed przeziębieniami. Sauna to miejsce wypoczynku i ukojenie dla umysłu. Pozostawia organizm w wyśmienitej formie. Dla zdrowia, urody i lepszego samopoczucia. W izbie obok sauny wyposażonej w stoły, ławki i grę piłkarzyki możliwa jest organizacja kameralnej biesiady z lekkimi przekąskami i orzeźwiającymi napojami. Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja w Recepcji.

Nordic Walking

Lasy Puszczy Augustowskiej wręcz zapraszają na jesienny spacer. Może to być trening łagodny, dający wspaniałe odprężenie, jak i trening ostry i dynamiczny – znacznie poprawiający naszą kondycję fizyczną oraz ćwiczący nasze mięśnie.

Wycieczka autokarowa po Suwalszczyźnie

Odwiedź urokliwy kościółek w Studzienicznej, przejedź się Wigierską Kolejką Wąskotorową i odwiedź apartamenty Papieskie w Klasztorze Kamedułów. Zasmakuj w regionalnych potrawach w Jeleniewie, zobacz najpiękniejsze widoki z Cisowej Góry i monumentalne mosty w Stańczykach. Pojezierze Suwalsko-Augustowskie to ziemia, która raz odwiedzona, przyciągać będzie zawsze.

Hotel posiada własne biuro turystyczne oraz transport – autokar 17-osobowy i busy 8-osobowe.

Jednodniowa wycieczka autokarowa do Wilna i Trok

Bliskość granicy z Litwą (50 km) zachęca do jednodniowych wypadów ze zwiedzaniem. Poznaj jedną z najpiękniejszych stolic Europy oraz malowniczo położony na wyspie, Zamek Wielkich Książąt w Trokach.
UWAGA – niezbędny dowód osobisty lub paszport.

Rejsy po jeziorach i Kanale Augustowskim

– statkami Białej Floty, katamaranami, gondolami a także karocą Króla Zygmunta i statkiem JAĆWIEŻ drewnianym stylizowanym na jednostkę wojenną. Słodkie lenistwo w promieniach słońca i podziwianie augustowskich krajobrazów z wody.

Wycieczka autokarowa do Druskiennik

Wycieczki do oddalonego tylko 115 km od Augustowa najpopularniejszego litewskiego uzdrowiska. Sauny, łaźnie i zjeżdżalnie oferuje największy w tej części Europy Aquapark. Dodatkowo można skorzystać z całorocznego stoku narciarskiego SNOW ARENA. UWAGA – niezbędny dowód osobisty lub paszport.

Dla rodzin z dziećmi

Na dużym ogrodzonym terenie Villi Skomanda znajduje się plac zabaw dla dzieci. Podczas pobytu można skorzystać z gry piłkarzyki, rakiet do badmintona, a w sezonie wakacyjnym z boiska do piłki siatkowej. Dysponujemy rowerami z fotelikami dla dzieci do wypożyczenia. W restauracji znajduje się także kącik zabaw dla dzieci.

AUGUSTÓW

– miasto uzdrowiskowo-wypoczynkowe malowniczo położone nad rzeką Nettą i Kanałem Augustowskim, na zachodnim skraju Puszczy Augustowskiej – największego zwartego kompleksu leśnego w Europie. Otoczone sześcioma pięknymi jeziorami sprawia, iż Augustów nazywany jest stolicą sportów wodnych i turystyki aktywnej. Dodatkowy atut miasta to fakt, iż leży ono na terenie Zielonych Płuc Polski w pobliżu Wigierskiego i Biebrzańskiego Parku Narodowego, oraz Suwalskiego Parku Krajobrazowego. Niepowtarzalny urok miasta, czyste powietrze oraz wiele atrakcji sprawiają, że jest to doskonałe miejsce na wypoczynek przez cały rok.

wyłącz stres – włącz relaks 😉

Więcej informacji i rezerwacja:    +48 605 153 375   lub:    villa@villaskomanda.pl

Długi weekend listopadowy w Villi Skomanda
Aktywna jesień Spływ kajakowy szot.pl
Aktywny weekend Dolina Rospudy villaskomanda.pl
Aktywna jesień nad jeziorami Villa Skomanda w Augustowie
Aktywna jesień nad jeziorami Villa Skomanda w Augustowie
Jesienny wypoczynek Villa Skomanda w Augustowie
Sauna opalana drewnem w Villi Skomanda
Babie lato Puszcza Augustowska villaskomanda.pl
Weekend listopad Villa Skomanda Augustów
Jesień Weekend listopadowy Villa Skomanda Augustów

Lokalizacja


Villa Skomanda w Augustowie, hotel pośród jezior i lasów
ul. Konwaliowa 2
Augustów 16-300, Polska

villa@villaskomanda.pl

+48 87 643 43 99

+48 605 153 375