Atrakcje dla grup

Proponujemy moc atrakcji o każdej porze roku jako uzupełnienie spotkań biznesowych, szkoleń i konferencji. Każdy program dostosowujemy do życzeń grupy. Podczas aktywności bardzo ważne jest dla nas bezpieczeństwo uczestników.

Spływy kajakowe z pasją

Wspaniała przygoda i integracja pośród malowniczych krajobrazów z wiosłem w dłoni. Doskonałe uzupełnienie szkolenia, czy spotkania biznesowego na łonie przyrody z dawką aktywności.
Proponujemy spływy na najpiękniejszych szlakach kajakowych:

 • kilkugodzinne, kompleksowo zorganizowane i dostosowane do kondycji i stopnia zaawansowania uczestników,
 • relaks na łagodnej Czarnej Hańczy, przygoda pełna wrażeń na Rospudzie lub Marysze, chillout na nieujarzmionej Biebrzy czy może spływ z fascynującą historią w tle na zabytkowym Kanale Augustowskim?
 • jednodniowe lub kilkudniowe spływy na Litwie,
 • zimowe spływy kajakowe w opcji z dreszczykiem emocji,
 • spotkania szkoleniowe w plenerze podczas przystanku na trasie spływu,
 • spływy urozmaicone np.: przeprawą linową, zorbingiem, czy innymi formami integracji i teambuildingu,
 • liczba osób na spływie: od 4 do 160, w zależności od trasy.

Trasy spływów, terminy, modele kajaków i inne świadczenia dostosowujemy do życzeń grupy.

Razem z naszym biurem turystyki – SZOT przygotujemy Wam fantastyczny spływ kajakowy!

Więcej o spływach

Spływy kajakowe SZOT dla firm

Wycieczki rowerowe po Pojezierzu Augustowskim

Cudowne właściwości czystego powietrza, natura, las i jeziora zapewniają doskonałe warunki odpoczynku i regenerację psychofizyczną podczas jazdy rowerem.
Zapraszamy na wyprawy w głąb Puszczy Augustowskiej lub szlakami biegnącymi nad brzegami augustowskich jezior. Malownicze trasy, czyste powietrze, las, jeziora, czyli raj dla miłośników dwóch kółek. W pobliżu Villi Skomanda znajduje się wiele szlaków rowerowych m.in. Wschodni Szlak Rowerowy GREEN VELO, „Wokół jeziora Sajno” czy „Szlak Orła Białego”. Dysponujemy wypożyczalnią rowerów.

Więcej o wycieczkach

Rejsy statkami, katamaranami, gondolami po jeziorach augustowskich

Pojezierze Augustowskie to raj dla miłośników wodnych wypraw. Jeziora Necko, Białe, Rospuda czy Studzieniczne, połączone zabytkowym Kanałem Augustowskim stanowią doskonałe trasy rejsowe dla Żeglugi Augustowskiej. Urokliwe jeziora i sam monumentalny kanał zostały malowniczo wtopione w największy kompleks leśny kraju, jakim jest Puszcza Augustowska.
Oferujemy rejsy 200- lub 300-osobowym statkiem Białej Floty, a także katamaranami, gondolami, stylizowanym statkiem wojennym lub wodną karocą króla Zygmunta Augusta.
Zapraszamy na rejsy:

 • z konferencją lub szkoleniem na pokładzie,
 • „Śladami Papieża Jana Pawła II”, do Doliny Rospudy lub Kanałem Augustowskim z przepłynięciem przez śluzy,
 • z cateringiem, degustacją na pokładzie,
 • wieczorny rejs statkiem z dyskoteką na pokładzie lub zespołem muzycznym/akordeonistą/gitarzystą.
 • z pokazem laserowym.

Wycieczki autokarowe

Miasta i ich tajemnice, kultura, zabytki, muzea, miejsca historyczne, przyroda, architektura – to trzeba zobaczyć!
Wycieczka po Pojezierzu Augustowskim ukazująca magię, potęgę przyrody i architektury regionu. Jednodniowe wypady na Wschód, stąd już blisko na Litwę i Białoruś. Wyjazdy do Wilna i Trok, czy sąsiadujących Druskiennik z ogromnym Aquaparkiem i całorocznym stokiem narciarskim. Polecamy również niesamowitą wycieczkę, autokarem lub połączoną częściowo na rowerze do Grodna w wersji bezwizowej.

Więcej o wycieczkach

Przejażdżki bryczką lub kuligi po Puszczy Augustowskiej

Relaksująca podróż zaprzęgiem konnym po jednym z największych kompleksów leśnych Europy, będącej od wielu stuleci ostoją dzikiej przyrody. Wszechobecny zapach lasu, świergot ptaków i wiekowy bór dookoła. Zimą proponujemy kulig po ośnieżonej bajkowej Puszczy Augustowskiej przy ciepłym blasku pochodni. Na trasie proponujemy integracyjne ognisko nad brzegiem jeziora.

Atrakcje zimowe – lodowisko, bojery

Sztuczne lodowisko na świeżym powietrzu znajduje się tylko 1,2 km od Villi Skomanda.
Jeśli mróz utrzymuje się dłuższy czas i lód na jeziorach jest wystarczająco gruby i twardy organizujemy ślizgi na bojerach. To niesamowita zabawa!

Jazda na nartach wodnych na Jeziorze Necko

– niewątpliwie jedna z największych atrakcji turystycznych Augustowa. Praktycznie każda osoba oswojona z wodą może uprawiać tę formę rekreacji. Jego długość wynosi 740 m, a maksymalna prędkość do 58 km/h. Latem odbywa się tu wiele imprez sportowych, m. in. Amatorskie Mistrzostwa Polski w Narciarstwie Wodnym.

Kręgielnia „Garaż”

Kręgle to doskonała rozrywka z dreszczykiem sportowych emocji, a zarazem możliwość swobodnej rozmowy i odpoczynku. Kręgielnia znajduje się 900 m od Villi i dysponuje 4 torami do gry w bowling a także bilardem, dartem i piłkarzykami stołowymi. W sali obok zapewniamy catering.

Lokalizacja


Villa Skomanda w Augustowie, hotel pośród jezior i lasów
ul. Konwaliowa 2B
Augustów 16-300, Polska

villa@villaskomanda.pl

+48 87 643 43 99

+48 605 153 375