Atrakcje

Sympatykom aktywnego wypoczynku, miłośnikom przyrody oraz odkrywcom ciekawych zakątków przygotowaliśmy bogatą ofertę rekreacyjną.

Pojezierze Augustowskie

Piękna kraina północno-wschodniej Polski, otulona dziewiczymi lasami Puszczy Augustowskiej. Malownicze krajobrazy z lśniącymi w słońcu licznymi jeziorami i wijącymi się pośród lasów i łąk błękitnymi wstęgami rzek.

Dobrze rozwinięta sieć wodna, mnogość jezior, rzek i największa arteria wodna jaką jest Kanał Augustowski to raj dla miłośników sportów wodnych. Kajakarze mogą pokonywać najpiękniejsze szlaki wodne Ziemi Augustowskiej uczestnicząc w jedno lub kilkudniowych, dobrze zorganizowanych spływach kajakowych po Czarnej Hańczy, Kanale Augustowskim, Rospudzie czy Biebrzy.

Zwolennicy nart wodnych i żeglarze grupują się zazwyczaj na jeziorach: Necko (411 ha), Rospuda (107 ha), Białe (488 ha), Sajno (531 ha), Studzieniczne (254 ha). Powracają tu co roku, by znów usłyszeć wiatr szumiący na wantach.

Złota polska jesień zaprasza do Puszczy Augustowskiej zapalonych grzybiarzy.

Swoistą atrakcją dla wędkarzy są bogate w ryby jeziora. Nie trudno tu o okaz godny “prawdziwego wędkarza”.

Wszystkim, którzy pragną podziwiać malowniczą okolicę i unikalny na skalę europejską Kanał Augustowski, Żegluga Augustowska proponuje rejsy statkami.

Pojezierze Augustowskie od lat rozwijało się na styku trzech kultur: polskiej, litewskiej i białoruskiej. Jej pozostałości, szczególnie w kuchni regionalnej funkcjonują do dzisiaj. Tylko tutaj można spróbować jak smakują kartacze, kindziuk, sękacz.

Specyficzny klimat tego miejsca tworzą jednak ludzie – gościnni, życzliwi i otwarci…

Augustów

Miasto uzdrowiskowo-wypoczynkowe malowniczo położone nad rzeką Nettą i Kanałem Augustowskim, na zachodnim skraju Puszczy Augustowskiej. To największy zwarty kompleks leśny w Europie. Otoczone sześcioma pięknymi jeziorami. Augustów nazywany jest stolicą sportów wodnych i turystyki kajakowej.

Dodatkowy atut miasta to jego położenie na terenie Zielonych Płuc Polski w pobliżu Wigierskiego i Biebrzańskiego Parku Narodowego, oraz Suwalskiego Parku Krajobrazowego.

Niepowtarzalny urok miasta, czyste powietrze oraz wiele atrakcji “augustowskich dni i nocy” sprawiają, że jest to doskonałe miejsce na wypoczynek przez cały rok.

BLIŻEJ NATURY

Wszystkich, którzy chcą odpocząć z dala od miejskiego zgiełku, zapraszamy do Augustowa. To doskonałe miejsce zarówno na romantyczny weekend we dwoje, jak i rodzinne wakacje lub ferie zimowe. Miłośników spacerów z pewnością zachwyci sąsiedztwo malowniczego Kanału Augustowskiego, pięknych lasów, jezior oraz rzek.

Nasz obiekt leży na pięknym, ogrodzonym terenie, w sąsiedztwie brzozowego zagajnika. W ogrodzie znajduje się również altana biesiadna z grillem oraz miejscem na ognisko.
Na terenie hotelu mogą Państwo wypożyczyć kijki do nordic walking oraz rowery, by skorzystać z dobrodziejstw ruchu na świeżym powietrzu. Pobliska trasa rowerowa Green Velo biegnąca przez Puszczę Augustowską oraz wzdłuż najpiękniejszych augustowskich jezior i rzek zachęca do aktywności.

Bądź bliżej natury – zasil się lasem, zaczerpnij energii z wody.

Spokój lasu.

Odwiedzaj las jak najczęściej się da. Nie tylko dla świeżego powietrza i panującej w nim ciszy. Spróbuj stopniowo zaprzyjaźniać się z drzewami. Drzemie w nich dobroczynna moc, która niczym balsam ukoi Twoje zmęczone miejskim zgiełkiem umysł i ciało.
Wyrwij się z codzienności – zasil się lasem! Las Cię uspokoi i wyciszy.

Żywioł wody.

Woda jest symbolem nieskończoności, odrodzenia, nowego życia. Ma właściwości oczyszczające, lecznicze.
Kiedy brakuje ci żywiołu wody, trudniej się zrelaksować, wyciszyć, czujesz ciągłe napięcie.
Zwolnij tempo życia, połącz się z żywiołem wody. Wybierz się nad jezioro czy rzekę i zanurz się w niej. Pochodź po rosie, spaceruj w deszczu albo we mgle. Augustowskie jeziora i pobliskie rzeki wzmocnią cię energią.

Kajak i woda zdrowia ci doda.

Puszcza Augustowska Villa Skomanda w Augustowie
Bliżej natury Villa Skomanda w Augustowie
Kanał Augustowski Villa Skomanda hotel w Augustowie

SPORT I REKREACJA

Zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych kajakarzy, Villa Skomanda stanowi doskonałą bazę wypadową na spływy kajakowe najpiękniejszymi szlakami Polski. Dla szukających bardziej ekscytujących wrażeń, proponujemy spływy kajakowe na Białoruś, Litwę czy Łotwę.
Ustronne położenie Villi Skomanda, w sąsiedztwie Kanału Augustowskiego i Puszczy Augustowskiej jest również idealne dla amatorów wycieczek rowerowych i pieszych a także do zwiedzania atrakcji Pojezierza Suwalsko-Augustowskiego.

Spływ kajakowy Villa Skomanda w Augustowie
Sauna opalana drewnem w Villi Skomanda

ATRAKCJE DLA FIRM

W Villi Skomanda, poza zapleczem konferencyjnym znajdą Państwo wiele propozycji, które pomogą w integracji zespołu, umilą czas po oficjalnych spotkaniach, a także będą stanowić formę gratyfikacji dla pracowników.

Proponujemy:

 • Kilkugodzinne spływy kajakowe dla początkujących i zaawansowanych
 • Wycieczki rowerowe
 • Rejsy statkami po jeziorach i Kanale Augustowskim, również z cateringiem i dyskoteką na pokładzie
 • Rejsy katamaranami, gondolami
 • Wycieczki jednodniowe – po Pojezierzu Suwalsko-Augustowskim, do Wilna i Trok, Druskiennik, Kowna
 • Paintball i zabawy team-buildingowe
 • Atrakcje zimowe – lodowisko, bojery
 • Gra w kręgle w pobliskiej kręgielni
 • Jazda na nartach wodnych na Jeziorze Necko
 • Imprezy wieczorne – biesiady przy ognisku z akordeonistą, dyskoteki, karaoke
 • Pikniki
 • Relaks w saunie opalanej drewnem w Villi Skomanda

Gwarantujemy opiekę wykwalifikowanej kadry oraz najwyższej klasy sprzęt sportowo-turystyczny.

Więcej informacji i rezerwacja:   +48 601 146 703 lub: szot@szot.pl

Atrakcje dla grup - Villa Skomanda

Spływy kajakowe z pasją

Jednodniowe, weekendowe lub kilkudniowe spływy kajakowe Czarną Hańczą, Rospudą, Biebrzą, Marychą, Kanałem Augustowskim, a także rzekami Litwy, Łotwy, Białorusi. Bezkonkurencyjny sposób na relaks pośród pięknej przyrody. Dla małych i dużych, rodzin i singli, dla mniej i bardziej doświadczonych czy wymagających. Zapewniamy 1-, 2- i 3-osobowe kajaki i 2-4 osobowe kanadyjki, najlepsze do turystyki rekreacyjnej.

Wszystkie oferty

Spływy kajakowe z pasją

Wycieczki rowerowe

Wyprawy w głąb Puszczy Augustowskiej lub szlakami biegnącymi nad brzegami jezior. Odrobina potu, czyste powietrze, natura i las czynią prawdziwe cuda. Wypożyczalnia rowerów na miejscu. W pobliżu Villi Skomanda prowadzi wiele szlaków rowerowych, m.in. Wschodni Szlak Rowerowy GREEN VELO, “Wokół Jeziora Sajno”, czy Szlak Orła Białego.

Wycieczki rowerowe

Wycieczki autokarowe po Pojezierzu Augustowskim

Całodzienne wycieczki pokazujące potęgę augustowskiej przyrody i osobliwości architektury regionu. Mikroklimat miasta uzdrowiskowego, błękitne tafle jezior oraz rozległe lasy – to główne atrybuty tego zakątka Polski.

Wycieczki autokarowe po Pojezierzu Augustowskim

Lokalizacja


Villa Skomanda w Augustowie, hotel pośród jezior i lasów
ul. Konwaliowa 2B
Augustów 16-300, Polska

villa@villaskomanda.pl

+48 87 643 43 99

+48 605 153 375