Zasady bezpieczeństwa i higieny

Drogi Gościu, W celu zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim w Villi Skomanda przygotowaliśmy szereg działań, mających na celu minimalizację ryzyka zakażenia COVID-19 zgodnie z wytycznymi m.in. Ministra Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego #bezpiecznywypoczynek.

Zasady ogólne

 1. Duży teren Villi Skomanda – 8 ha oraz kameralny charakter obiektu daje możliwość zachowania bezpiecznych odległości.
 2. Cały czas koordynujemy i nadzorujemy działania związane z higieną, dezynfekcją i utrzymaniem bezpieczeństwa mikrobiologicznego.
 3. Przed wejściem do budynku hotelowego oraz w miejscach ogólnodostępnych każdy ma obowiązek zasłonięcia nosa i ust maseczką.
 4. Nasz personel wyposażony jest w maseczki ochronne, rękawiczki oraz płyny dezynfekcyjne.
 5. Zabronione jest przebywanie w pokoju osób niebędących Gośćmi hotelowymi.
 6. Istnieje możliwość korzystania z sauny zewnętrznej wynajętej na wyłączność przez Gości hotelu wspólnie zakwaterowanych.
 7. Istnieje możliwość wypożyczenia przez Gości rowerów, kijków do Nordic Walking, zestawu do badmintona, które są dezynfekowane po każdorazowym użyciu.
 8. Przed wejściem na restaurację należy zdezynfekować ręce.
 9. Rozmieszczono informacje promujące bezpieczeństwo higieniczno-sanitarne.

Recepcja

 1. Przy recepcji może znajdować się maksymalnie jedna osoba z zachowaniem bezpiecznej 2 metrowej odległości.
 2. Ogólnodostępny pojemnik z płynem do dezynfekcji rąk znajduje się przy recepcji i sali restauracyjnej.
 3. Przy zameldowaniu obsługa recepcji zastrzega sobie prawo do pomiaru temperatury. Osoby z temperaturą ciała powyżej 37,5 °C nie będą przyjmowane.
 4. Proces meldowania został skrócony, aby ograniczyć czas przebywania przy recepcji.
 5. Zachęcamy Gości do dokonywania rozliczeń w formie bezgotówkowej.
 6. Śniadania są podawane w formie bufetu szwedzkiego. Dla bezpieczeństwa Gości, każdorazowe korzystanie z bufetu wyłącznie w maseczce i rękawiczkach ochronnych, które są dostępne do pobrania przy wejściu na restaurację. Naczynia i sztućce są wyparzane w profesjonalnej zmywarce gastronomicznej.
 7. Dezynfekujemy na bieżąco sprzęt i stanowisko recepcji.

Sprzątanie pokoi i części wspólnych

 1. Wprowadzono nowe procedury sprzątania pokoi, które uwzględniają szczegółową i skuteczną dezynfekcję mebli, armatury, klamek, pilota, toalety. Każdy pokój jest również ozonowany po wyjeździe Gości.
 2. Sprzątanie pokoi odbywa się na życzenie Gości podczas ich nieobecności. Wychodząc należy poinformować recepcję o woli sprzątnięcia pokoju.
 3. Pokoje wietrzone są podczas serwisu sprzątającego.
 4. Personel sprzątający wyposażony jest w rękawiczki i maseczki ochronne.
 5. Systematycznie dezynfekowana jest lada recepcyjna i terminal płatniczy, jak również klamki, poręcze, włączniki światła, klucze do pokoi, blaty, krzesła, a także zestaw wypoczynkowy w lobby hotelowym i sali szkoleniowej.
 6. Pomieszczenia ogólnodostępne są regularnie wietrzone i ozonowane.
 7. Obowiązuje zakaz używania hotelowych suszarek do włosów w łazienkach pokojowych oraz suszarek nadmuchowych w łazienkach ogólnodostępnych.

Wierzymy, że wprowadzone przez nas środki bezpieczeństwa zapewnią Wam spokojny i komfortowy pobyt w Villi Skomanda #bezpiecznywypoczynek.
Zapraszamy!

Lokalizacja


Villa Skomanda w Augustowie, hotel pośród jezior i lasów
ul. Konwaliowa 2
Augustów 16-300, Polska

villa@villaskomanda.pl

+48 87 643 43 99

+48 605 153 375