Aktywuj się w weekend – Wiosłuj i Pedałuj

Weekendowy relaks dla aktywnych. Dwa noclegi z wyżywieniem, jednodniowym spływem kajakowym Czarną Hańczą lub Rospudą i indywidualną wycieczką rowerową.

Lubisz wypoczywać aktywnie? Zobacz, co w Augustowie mamy Ci do zaoferowania. Rozległe lasy Puszczy Augustowskiej oraz malownicze rzeki i jeziora czekają właśnie na Ciebie!

AUGUSTÓW – stolica sportów wodnych i turystyki kajakowej. Miasto uzdrowiskowo-wypoczynkowe malowniczo położone nad rzeką Nettą i Kanałem Augustowskim. Otoczone sześcioma pięknymi jeziorami i rozległą Puszczą Augustowską, największym zwartym kompleksem leśnym w Europie. Niepowtarzalny urok miasta, czyste przesycone olejkami eterycznymi powietrze oraz moc atrakcji. Augustowskie noce i dnie…

Zakwaterowanie: komfortowe pokoje w budynku hotelowym Villi Skomanda lub na polu namiotowym SZOT (obok Villi).

Wyżywienie: HB – śniadania, obiadokolacje.

Wyłącz stres – włącz relaks 😉

Drodzy Goście, w trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo dostosowaliśmy się do zasad mających na celu zminimalizowanie ryzyka zakażenia koronawirusem. Zadbamy o Wasz #bezpiecznywypoczynek.

Termin:  weekendy maj – wrzesień (z wyłączeniem Majówki i Weekendu Bożego Ciała)

Cena pakietu obejmuje:

 • 2 noclegi
 • 2 urozmaicone śniadania w formie bufetu szwedzkiego serwowane w godzinach: 7:30-10:00
 • 2 obiadokolacje serwowane w godzinach: 16:30-19:00
 • udział w jednodniowym indywidualnym spływie kajakowym
 • udział w indywidualnej wycieczce rowerowej
 • dostęp do Internetu WiFi

Potrzeby żywieniowe, ewentualne diety należy zgłosić w recepcji najpóźniej dwa dni przed przyjazdem.

Cennik:

 • 505 zł / osoba w pokoju 2-osobowym
 • 695 zł / osoba w pokoju 1-osobowym
 • 360 zł / trzecia osoba w pokoju
 • 315 zł / dziecko 4-12 lat w pokoju z dwiema osobami
 • 470 zł / dziecko 4-12 lat w pokoju z jedną osobą
 • 330 zł / osoba na polu namiotowym SZOT (namiot we własnym zakresie)
 • 300 zł / dziecko do 12 lat na polu namiotowym SZOT (namiot we własnym zakresie)
Proponujemy przedłużenie pobytu (lub wcześniejszy przyjazd) z atrakcyjnym rabatem na nocleg -10%.

Program:

Piątek
Przyjazd do Villi Skomanda, zakwaterowanie od godz. 15:00.
Obiadokolacja.

Sobota
7:30-10:00    Śniadanie
Odprawa – omówienie trasy i zasad bezpieczeństwa na wodzie. Przejazd na miejsce rozpoczęcia spływu.

Do wyboru – udział w indywidualnym spływie kajakowym /bez opieki ratownika/:

1. Spływ kajakowy Czarną Hańczą i Kanałem Augustowskim: Dworczysko – Mikaszówka  /12 km

Wyjazd godz. 11:00, powrót ok. godz. 17:30 – 18:00.

Najpiękniejszy odcinek Czarnej Hańczy, wiodący przez „serce” Puszczy Augustowskiej – drugiego, co do wielkości w kraju kompleksu leśnego. Rzeka wije się serpentyną na przemian pośród malowniczych borów i bagnistych łąk puszczańskich wsi. Na koniec spływ 2 km zabytkowym Kanałem Augustowskim z dwukrotnym śluzowaniem (atrakcja!). Na trasie mnóstwo zakrętów, miejscami powalone drzewa, wystające z wody konary i gałęzie, w większości przy sprawnym wiosłowaniu dające się opłynąć. Dla wprawionych kajakarzy to “bułka z masłem”, dla początkujących większa adrenalina 😉 Na trasie dogodne miejsca na przystanek i kąpiel.

Czas trwania: ok. 4,5 godz. rekreacyjnego płynięcia z przystankami. Więcej informacji tutaj.

2. Spływ kajakowy Rospudą: Małe Raczki – Święte Miejsce  /15 km

Wyjazd godz. 8:30, powrót ok. godz. 15:30 – 16:00.

Atrakcyjne odcinki z ostrymi zakrętami, grodzącymi koryto rzeki drzewami i dużymi głazami w rzece przeplatają się z etapami spokojnymi, gdzie rzeka staje się łagodniejsza i pozbawiona przeszkód. W okresie letnim rzeka ma zdecydowanie łagodniejszy charakter. Dookoła piękny krajobraz! Na trasie spływu dwa niezwykłe miejsca do odwiedzenia: ruiny pałacu Paca w Dowspudzie i uroczysko Święte Miejsce – miejsce kultu religijnego. Na trasie bar z gastronomią “Chodorki”.

Czas płynięcia: ok. 4 godzin. Więcej informacji tutaj.

Powrót do Villi Skomanda. Obiadokolacja.

Niedziela
7:30-10:00   Śniadanie; wykwaterowanie do godz. 11:00.
Indywidualna wycieczka rowerowa.
W recepcji Villi Skomanda i biurze PT SZOT zapewniamy informację na temat tras rowerowych i mapy szlaków.

Propozycja wycieczki: „Wokół Jeziora Sajno” /25 km

Trasa prowadzi częściowo ścieżką asfaltową szlaku GREEN VELO. Dalej malowniczymi dróżkami otoczonymi wiekowymi lasami Puszczy Augustowskiej, drugiego co do wielkości obszaru leśnego w naszym kraju, a także nad brzegami jezior. Bliskość z naturą oraz piękne krajobrazy, bogactwo runa leśnego i możliwość spotkania rzadkich gatunków zwierząt czy też ptactwa. Trasa łatwa, miejsca na przystanki oraz kąpiel w Jeziorze Sajno.

Początek i koniec wycieczki w Villi Skomanda.

Możliwość skorzystania z wycieczki jednodniowej: po Suwalszczyźnie  lub wycieczki do Wilna i Trok. Rezerwacja wycieczki z wyprzedzeniem w recepcji; odbiór uczestników i transport powrotny do Villi Skomanda.

Dodatkowo płatne:

 • opłata miejscowa w Augustowie – 2 zł /osoba /doba,
 • ewentualne ubezpieczenie NNW (UNIQA, suma ubezpieczeniowa 20000 zł) – 2 zł /osoba /dzień; z możliwością zwiększenia sumy ubezpieczeniowej,
 • opłata dwóch śluzowań podczas spływu kajakowego na Kanale Augustowskim – 4,40 zł /kajak /śluza – bezpłatnie w 2022r.
 • w przypadku Opcji NAMIOT prysznice w Bazie SZOT dodatkowo płatne – 5 zł /prysznic,
 • dopłata do 1-os. kajaka CAROLINA lub płynięcie pojedynczo – 15 zł /spływ,
 • wypożyczenie karimaty – 4 zł /pobyt 2 doby
 • wypożyczenie wodoodpornego worka kajakowego 55l / wodoszczelnej beczki 3,5l/10,4l – 6 zł /spływ + kaucja 50 zł
 • indywidualne korzystanie z tradycyjnej sauny opalanej drewnem w Villi Skomanda (dla ok. 10 osób) – 200 zł /2 godz.
 • do nabycia w biurze: mapy szlaków kajakowych, wodoszczelne etui na telefon komórkowy, czapki przeciwsłoneczne, płaszcze przeciwdeszczowe.

Ważne informacje:

 • Doba hotelowa od godz. 15:00 do godz. 11:00 dnia następnego
 • Zameldowanie do godz. 23:00
 • Przyjmujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
 • Bezpłatny ogrodzony parking samochodowy
 • Pobyt dziecka:
  Dziecko do 4 lat w pokoju z rodzicami bez osobnego łóżka – pobyt BEZPŁATNIE. W przypadku pobytu dwójki dzieci do 4 lat w jednym pokoju naliczana jest opłata za dostawkę. Istnieje możliwość bezpłatnego wypożyczenia łóżeczka turystycznego; pościel dodatkowo płatna – 20 zł/pobyt. Za dziecko do 4 lat naliczana jest opłata za udział w spływie kajakowym – 50 zł. Dla dziecka do 4 lat jest możliwość wykupienia pełnej obiadokolacji w cenie 38 zł /dziecko /dzień za 1/2 porcji. Dzieciom od 4 do 12 lat przysługuje 1/2 porcji obiadokolacji. Dzieci od 12 roku życia traktowane są jak osoby dorosłe, z pełną porcją obiadokolacji.
 • Warunki rezerwacji:
  Potwierdzeniem rezerwacji jest przedpłata w wysokości 30% wartości rezerwacji.
  Jeżeli rezygnacja nastąpi wcześniej niż 30 dni przed planowanym przybyciem, Hotel zwraca wpłaconą przedpłatę.
  W przypadku braku powiadomienia recepcji Villi Skomanda o rezygnacji lub powiadomienia później niż 30 dni przed planowanym przybyciem przedpłata nie podlega zwrotowi.
 • Obiekt nie przyjmuje zwierząt domowych. Jedynie w domkach letniskowych jest możliwość pobytu z małymi zwierzętami domowymi (40 zł/doba/zwierzak)
 • W celu zapewnienia bezpiecznego i spokojnego wypoczynku na terenie obiektu uprzejmie prosimy Państwa o zapoznanie się z regulaminem VILLI SKOMANDA. Dokonanie rezerwacji w Villi Skomanda jest tożsame z akceptacją niniejszego regulaminu.
 • We wszystkich budynkach Villi Skomanda obowiązuje zakaz palenia
 • Sprzęt turystyczny: Kajaki – bezpieczne, wygodne i stabilne 1-, 2- i 3-osobowe polietylenowe, kamizelki asekuracyjne w różnych rozmiarach. Dla rodzin z dzieckiem lub 3 osób dorosłych proponujemy kajaki 3-osobowe. Rowery turystyczne Kross, przeznaczone do jazdy po utwardzonych powierzchniach i leśnych ścieżkach, również z fotelikami dla dzieci. Rowery mniejsze dla dzieci. Kaski ochronne we własnym zakresie. Dla dzieci zalecamy posiadanie kasku podczas wycieczek rowerowych.
 • Proponujemy zabrać ze sobą następujące rzeczy: przeciwsłoneczne nakrycie głowy, krem z filtrem UV, lekkie obuwie turystyczne na kajak, np. sandały lub klapki (przy wsiadaniu lub wysiadaniu z kajaka zachodzi konieczność postawienia stopy w wodzie), obuwie sportowe na wycieczkę, nieprzemakalny ubiór z nakryciem głowy (na wypadek opadów deszczu lub wiatru), a przede wszystkim DOBRY HUMOR!

Villa Skomanda zapewnia Gościom dodatkowe atrakcje:

Jednodniowe spływy kajakowe

Wspaniała przygoda w kajaku dla każdego – początkującego i zaawansowanego; odkrywanie najpiękniejszych szlaków kajakowych, łagodna, meandrująca pośród łąk i borów Puszczy Augustowskiej – Czarna Hańcza; bystra i zaskakująca swoim charakterem – Rospuda, perła sztuki hydrotechnicznej – Kanał Augustowski łączący Polskę z Białorusią, “polska Amazonia” przecinająca Bagna Biebrzańskie – Biebrza, a także zwałkowa i  dzika rzeka graniczna – Marycha. Zapewniamy bezpieczne i stabilne kajaki, również 3-osobowe.

Wycieczki rowerowe

Augustów położony jest na trasie Wschodniego Szlaku Rowerowego GREEN VELO a Villa Skomanda otrzymała rekomendację Miejsca Przyjaznego Rowerzystom w trzech kategoriach: obiekt noclegowy, obiekt gastronomiczny i atrakcja turystyczna. Posiadamy do wypożyczenia rowery turystyczne, dla dzieci, z fotelikami. Na życzenie naszych Gości zapewniamy przewodnika.

Relaks w saunie

Zapraszamy do tradycyjnej sauny opalanej drewnem. Nawet jednorazowa wizyta pozwala doskonale zregenerować siły po wysiłku fizycznym i umysłowym. Hartuje organizm i zabezpiecza przed przeziębieniami. Sauna to miejsce wypoczynku i ukojenie dla umysłu. Pozostawia organizm w wyśmienitej formie. Dla zdrowia, urody i lepszego samopoczucia. W izbie obok sauny wyposażonej w stoły, ławki i grę piłkarzyki możliwa jest organizacja kameralnej biesiady z lekkimi przekąskami i orzeźwiającymi napojami. Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja w Recepcji.

Wycieczka autokarowa po Suwalszczyźnie

Odwiedź urokliwy kościółek w Studzienicznej oraz apartamenty Papieskie w Klasztorze Kamedułów nad Wigrami. Zasmakuj w regionalnych potrawach, zobacz najpiękniejsze widoki z Cisowej Góry i monumentalne mosty w Stańczykach. Pojezierze Suwalsko-Augustowskie to ziemia, która raz odwiedzona, przyciągać będzie zawsze.

Rejsy po jeziorach i Kanale Augustowskim

statkami Białej Floty, katamaranami i gondolami.

Jednodniowa wycieczka autokarowa do Wilna i Trok

Bliskość granicy z Litwą (50 km) zachęca do jednodniowych wypadów ze zwiedzaniem. Poznaj jedną z najpiękniejszych stolic Europy oraz malowniczo położony na wyspie, Zamek Wielkich Książąt w Trokach.

Jednodniowa wycieczka autokarowa do Grodna

Gościnność bez granic – to hasło reklamowe ale przede wszystkim cecha Białorusinów. Grodno pełne ciekawych zabytków, bliska odległość (145 km) a także bezwizowy ruch turystyczny – to zaproszenie na wycieczkę pełną wrażeń.

Wycieczka autokarowa do Druskiennik

Wycieczki do oddalonego tylko 115 km od Augustowa najpopularniejszego litewskiego uzdrowiska. Możliwość skorzystania z największego w tej części Europy Aquaparku i całorocznego stoku narciarskiego.

Dla rodzin z dziećmi

Na dużym ogrodzonym terenie Villi Skomanda znajduje się plac zabaw dla dzieci. Podczas pobytu można skorzystać z gry piłkarzyki, rakiet do badmintona, a w sezonie wakacyjnym z boiska do piłki siatkowej. Dysponujemy rowerami z fotelikami dla dzieci do wypożyczenia. Przy restauracji znajduje się także kącik zabaw dla dzieci.

VILLA SKOMANDA

– ustronnie położona w Augustowie w sąsiedztwie Kanału Augustowskiego i Puszczy Augustowskiej, w odległości 1,8 km od centrum miasta. W obiekcie mieści się restauracja, sala szkoleniowa oraz biuro SZOT. Na 8 ha ogrodzonego terenu znajduje się: plac zabaw dla dzieci, sauna zewnętrzna, wiata grillowa z miejscem na ognisko, wypożyczalnia rowerów, kajaków, canoe, kijków Nordic Walking, parking samochodowy.

Aktywuj się w weekend Villa Skomanda
Aktywny weekend na Pojezierzu Augustowskim villaskomanda.pl
Wiosenne wypady do Augustowa Villa Skomanda, kajaki, rowery
Wakacje nad jeziorami villaskomanda.pl
Aktywuj się w weekend Villa Skomanda
Aktywny weekend na Pojezierzu Augustowskim villaskomanda.pl

Lokalizacja


Villa Skomanda w Augustowie, hotel pośród jezior i lasów
ul. Konwaliowa 2
Augustów 16-300, Polska

villa@villaskomanda.pl

+48 87 643 43 99

+48 605 153 375